Türk Basınında web çıtası yukarı çekildi

Referansgazetesi yeni web sitesi ile Türk basının webdeki yüz akı olarak diğer gazete sitelerinin çok daha ilerisinde bir altyapı ile webden yayınına başladı.
Tasarımının sadeliği ve kurumsallığından mı bahsetsek, zengin fonksiyonlarından mı bahsetsek bilemiyorum.
Bu projenin arkasındaki tüm ekibe buradan tebriklerimi sunuyorum.

Ama Çuvaldızı kendimize batıralım,
Yalnızca övmek de olmaz tabi ki, daha iyiye doğru giderken çuvaldızı kendimize batırmakta fayda var. Ufak, tefek hatalarımızda olacak tabi, bari blog dünyasına kendi hatamızı kendimiz düşürelim.
Genelde 100 yaşında okuyucuları olan gazetemiz hangisidir?
Bir gazetemizin üyelik formunda gördüm; doğum seneniz “default” olarak “1907” senesi seçili geliyor. Bu gazetemizdekiler koyu Fenerbahçeli’mi yoksa genelde 100 yaş civarında bir okuyucu kitlesine mi sahip anlayamadım.
Firefox’cuları hiçe sayan gazetemiz hangisidir?
Bir gazetemizin üyelik formu IExplorer’da takır takır işlerken firefox’culara 2ci adımdan 3cü adıma geçmesine izin vermiyor. Hem de ne yapıyor biliyormusunuz? İkinci adımda yalnızca geri opsiyonunu sunuyor, ileri opsiyonu kayıp. Böylece siteye üye olmak imkansız. Sanırım biz Firefox’çulara geri gidin, çıkın sitemizden gibi bir mesajları var.

Umarım tüm gazete okuyucuları, ufak tefek hatalarımızı pozitif bir espiri anlayışı ile tolere edebilirler. Bu tarz konuların da 1 ay içerisinde tamamen halledileceğinden eminim. Ekibin bu sıralarda yine Türkiye web dünyasında ses getirecek proje açılışları olduğunu duydum, kendilerinin takipçisiyim.

Yorum yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldızlı olarak işaretli *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.