Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal sosyal medya hesaplarını yönetmek çok kolay, fakat sosyal medya hesaplarını değişik kullanıcı kitlelerinin tüm beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yönetebilmek apayrı bir konu.

Bugün ülkemizde bazen kurumsal sosyal medya hesapların yönetilmesi için verilen hizmetlerin çıktılarını gördüğümde tüylerim diken diken olabiliyor (Bkz. Yavşak pazarlama yazısı). Amacı net olmayan, değişik hedef kitlelerine değişik kanalardan seslenemeyen, kısacası stratejilerini ve bu stratejiye ulaştıracak süreçleri netleştirememiş marka ve kurumların işleri  en azından önümüzdeki beş sene için çok zor görünüyor.

Markalara kısaca tavsiyem, sosyal medya yönetimi süreçlerini ve daha da önemlisi pazarlamayı  iyi anlayan, tecrübeli ekipler ile  uzun vadeli çalışabilecek bir ortamı en kısa zamanda yaratmaları.

Markanızın yanında devamlı durabilecek, kuvvetli ekipleri yaratmadığınız sürece, değişik kullanıcı kitlelerinin tüm beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde sosyal medya iletişimini yönetebilmek bir hayalin önüne geçemeyecektir.

Unutmayın zaman artık “Real Time Marketing” zamanı ve “Real Time Marketing” ekipleriniz yoksa, sosyal medya’da siz de yoksunuz.

 

4 comments

  1. Bu arada BiguMigu’da da kurumsal twitter yönetirken,kişilerin kimliklerini kısa şekilde belirtmelerinin faydaları hakkında doğru bir yazı var, tavsiye ederim; http://www.bigumigu.com/haber/2011/07/25/sosyal-medyada-hesap-yonetimi

  2. Rakipleri kadar güçlü %100 Türk yapımı olan https://www.reachpod.com ile tüm sosyal ağları canlı takip edebilir, ileri tarihli haber yayınlayabilir, anahtar kelimeleri takip edebilir ve takipçilerinle iletişime geçebilirsin.Kısacası Sosyal Medya hesaplarını kolaylıkla ve güvenle yöneterek öne çıkartabilirsin.En önemlisi %100 Türk yapımı sadece bu yüzden bile destek vermeli ve mutlaka denemelisin…

Yorum yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldızlı olarak işaretli *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.