PReklam ve yaratıcısı Hulusi Derici’ye içten tebrikler

Bazıları sever, bazıları sevmez. Ama Hulusi Derici’yi şahsen tanıma fırsatım olduğundan, ben kendisini severim. Sanırım birebir tanıyan hiç kimse de dobra olduğu, içten olduğu ve konulara farklı bakış açıları getirebildiği gibi özelliklerini red etmez.

Ayrıca birçok işini ve yaklaşımını da beğenirim. Çakma reklam diye adlandırılan Avis-AtlasJet kampanyasındaki açıklamalarına da katıldım, çünkü ben de müşteriye değer yaratma üzerine odaklıyım, yoksa yaratıcılık ödüllerinin peşinde değilim.

Çakma reklam yaparak PR’a oynama fikri de çakma mı bilmiyorum ama üstad’ın PReklam diye yeni bir pazarlama konusu yarattığını düşünüyorum. Avis-Atlasjet, sonra billboard’lardan kalkan mayo reklamları şimdi de VWVestel Müslüm Gürses çakma reklamları. Artık ben bu tarz durumları (çakma, yasaklanma) üstadın gayet bilinçli olarak reklamın PR değerine ve word-of-mouth yayılmasını sağlamak için kullandığını düşünüyorum. İnanın bu bir insider-info değil, ne kendisinden, ne de birinden böyle bir stratejisi olduğunu duymadım. Ama dayanamadım deşifre ediyorum, çünkü bunları konuşarak üstad’a gelecek bir sürü eleştirinin arkasında kendisi Vestel için iyi bir iş yapmış olmanın mutluluğu ile içten sırıtacak biliyorum. Hatta beni bile ilk defa kendisi ve müşterisi hakkında yazdırdı.

Dolayısıyla, Hulusi Derici’ye tebriklerimi sunarken, onu bu bence “sözde çakma” reklamdan dolayı tekrardan acımasızca eleştiri yazacaklar olacaksa da onlara şimdiden;  keşke onun gibi bir beyine sahip olsaydınız diyorum.

Yorum yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldızlı olarak işaretli *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.