İnternetten sildirmek

Nasıl internetten sildireceğim?

Hakkımda internette / sosyal medyada yazılan kötü yazıları internetten nasıl sildireceğim, tüm derdimiz bu!

Şirketiniz hakkında sosyal medyada kötü bir şey mi söylendi? veya şahsınız hakkında kötü bir şey mi yazıldı internette?

Hemen, ilk aklınıza gelen, aman bunu nasıl sildireceğim, sildirmem lazım! Fakat bu bakış açısı iletişim açısından çok yanlış.

Çünkü, sosyal medyada şirketinize sövenler, size bir fırsat veriyorlar. Aslında ortayı yapmışlar ve size gol için yalnızca kafanızı dokundurmak kalmış .
Sorun şirkette (veya kendinizde ise), ne güzel bir şans. Bu konuda neyi daha farklı yapacağınızı ve değişimi başlattığınızı anlatabilmek açısından ne güzel bir fırsat buldunuz. Şirketinizi, halının altına attığınız, konuşulmayan ama bilinen (veya bilinmeyen) bir dertten kurtarmanın ilk adımını atabilirsiniz. Hem  de zaten değişim yapmak istediğiniz bir konuda şirket içinde artık size engel olacak kişilere karşı süper bir kozunuz var. Hadi atın golünüzü.

Sorun şirkette değil de pazardaki algıda ise bu daha da büyük bir fırsat. Bu konudaki tüm yanlış düşüncelere cevap hakkınız otomatik olarak  doğmuş olur. Böyle bir yorumun altına kendi görüşünüzü samimi bir dille belirtmeniz, konuyu yalnız o kişiye değil, tüm benzer düşüncelere sahip olan, ama konuşmayanların anlaması açısından da çok güzel bir şans.

Orta gelmiş ne yapacağınız size kalmış, golü mü atacaksınız, yoksa sahayı bırakıp maçtan mı kaçacaksınız?

Yorum yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldızlı olarak işaretli *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.