Hayvanız Biz!

Bu ülkeden neden düzgün bir politikacı çıkmıyor biliyor musunuz? Hayvanız da ondan!
Hatta, neden düzgün öğrenci, işadamı, veya sporcu da çıkamıyor? Çünkü, bir türlü insan olmayı öğrenemedik; ülkede karşı fikirlere saygı duyma ve yapıcı münazara kültürü bir türlü yer bulamıyor.
Ülkemin okullarında “bullying“, iş dünyasında “mobbing“, spor dünyasında “holiganizm” ağır basarken politikada da kavga, “karşı tarafı ezme ve sindirme” uygulamalarına hiç şaşmamak gerekir. Şaşmamız gereken, bu konuya politik arenada bir isim konmamış olması.
Milletim taraf olmayı ve karşı tarafı aşağı çekmeyi, ona bel altı vurmayı, baskı uygulamayı ne çok sever? Bir de, bu tip davranışlarda bulunanları biz hayvanlar her zaman omuza almayı, baş tacı etmeyi ne çok seviyoruz, yazık…
– Mehmet Subaşı
Bu ülkeden neden düzgün bir politikacı çıkmıyor biliyor musunuz? Hayvanız da ondan! Hatta, neden düzgün öğrenci, işadamı, veya sporcu da çıkamıyor? Çünkü, bir türlü insan olmayı öğrenemedik; ülkede karşı fikirlere saygı duyma ve yapıcı münazara kültürü bir türlü yer bulamıyor. Ülkemin okullarında "bullying", iş dünyasında "mobbing", spor dünyasında "holiganizm" ağır basarken politikada da kavga, "karşı tarafı ezme ve sindirme" uygulamalarına hiç şaşmamak gerekir. Şaşmamız gereken, bu konuya politik arenada bir isim konmamış olması. Milletim taraf olmayı ve karşı tarafı aşağı çekmeyi, ona bel altı vurmayı, baskı uygulamayı ne çok sever? Bir de, bu tip davranışlarda bulunanları biz hayvanlar her zaman omuza almayı, baş…

Review Overview

User Rating: 4.75 ( 1 votes)
0

About msubasi

Bir marka danışmanıdır, Türkiye?ye web pazarlamayı sokmayı kendisine misyon edinmiş bir marka danışmanı. Web stratejilerini ve teknolojileri etkin şekilde kullanarak pazarlamada farklılık yaratmaya ve değer oluşturmaya odaklı bir marka danışmanı. Konusunda yalnız Türkiye?de değil küresel olarak da öncü bir pazarlama danışmanı. Kısacası marka değerine önem veren ve vizyoner şirketlerin ihtiyacı olduğu bir kişidir.

Yorum yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldızlı olarak işaretli *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.