Google Adwords Servisleri

Google Adwords Servisleri hakkında Serdar Öner ile bu günkü konuşmamız gerçekten çok faydalı geçti. Bir çok konuda aynı bakış açısında olmamız beni sevindirirken, aynı dertleri paylaştığımızı farketmemiz de bu konularda ortak çözüm arıyışına gidebileceğimiz konusunu gündeme getirdi. Google Adwords konusunda ortak paydalarda buluştuğumuz diğer servis sağlayıcıları ile de bu sektörü geliştirme ve müşterileri bilinçlendirme çalışmalarında beraber yol almaya karara verdik (Ayrıca dün de Yunus Güvenen ile bu konuların çoğunu konuşmuştuk, fakat onunla tüm bu noktalarda detaya inememiştik).

Ortak paydayı biraz daha açarsak, bizlerin servislerde önemle arkasında durduğumuz noktalar aşağıda;

Transparanızdır: Müşterilerimiz ile Google üzerinden raporlanan satınalma maliyetleri datalarını direk olarak paylaşırız (gizli gelir kalemlerimiz yoktur).

Kimseye para harcatmaya odaklanmayız: Müşterinin daha çok Google bütçesi harcamasına değil, bu reklamlardan en iyi iş geri dönüşü almasına odaklanırız, dolayısıyla bu işi bütçeye bağlı bir komisyon olarak fiyatlandırmaya prensip olarak karşıyız.

Ödemelerde alamayacağımız risklerin altına satış odaklı olarak girmeyiz: Google şirketi hesapla ilgili ödemelerden Google Adwords ajansını hesabın açılış noktasından itibaren sorumlu tutar, dolayısıyla bu sektörde finansal gücüye öne çıkmayı bir strateji olarak kullanan ajansların aksine biz ödemelerimizi daha iş başlamadan müşterimizden alırız.

Başka alanlardaki karlılığımızı bu alanı kapmak için kullanmayız: Google ödeme sistemi ve fiyatlandırması açık ve nettir, ve Google bu ödemelerden hiçbir şekilde bir geri ödemeyi ajanslara vermez, bu konu hakkında müşterilerimizi doğru bilgilendiririz.

Bu sektörün büyümesi için ilerki günlerde bu ortak paydalarda birleşebileceğimiz diğer şirketlerle de bir araya gelerek bu konu hakkında ortak bir bilgilendirme çalışması yapmayı istiyoruz. Tabi bu ilkeleri daha iyi bir çalışmayla müşterileri de bilgilendirici daha kapsamlı bir noktaya taşımak faydalı olacaktır. İlgi duyan tüm ajanslara da burada duyurmak isterim.


Posted

in

by