Facebook Sayfalarının Yönetimi

Markaların / şirketlerin Facebook sayfalarını yönetmek konusu, pazarlama yönetimlerinde halen gereken ilgiyi görmemekte maalesef.

Ülkemizdeki markaları inceledeğimizde çoğu Facebook sayfasının çok amatörce yönetildiğini ve daha baz sayılacak altyapılara sahip olmadığını görebiliyoruz.

Sosyal Medyada ve tüm dijital alandaki “Topluluk Yönetimi” (her ne kadar bu adı çok sevmesem de; Community Management biraz daha hoş duruyor sanki) konusu gelecek sene şirket yönetimlerinin önceliklerinde ve pazarlama bütçelerinde çok daha büyük bir pay alacak.

Facebook sayfalarını yönetmek denince ilk yapılması gereken aksiyonların başında, topluluk kurallarının çerçevesinin belirlenmesi gelir. Bu konuda bugün tebriklerimi Bilkom’a sunuyorum.

Facebook’ta topluluk yönetiminin ilk şartı Facebook Grubunun kullanım kurallarının yayınlanması ve Facebook Sayfasında kolay bulunabilir olması. Bilkom bu konuda ilk adımı doğru olarak atmış, gerçi kurallar biraz daha genişletilebilir, ama güzel bir adım. Çok büyük şirketlerimizin hala bu konuda ciddi eksiklikleri bulunurken, böyle bir örneği öne çıkartmakta fayda var.

Facebook Sayfa Kuralları

 


Posted

in

by