Facebook Kampanyaları & Promosyonları

Radikal Marketer’e eklediğim yazıları bundan sonra Google Translate ile çevirerek bloğuma koymaya karar verdim. Biliyorum, Google çevirileri pek başarılı değil ve anlam bazen kaybolabiliyor, ama hiç eklememekten de iyidir diye düşündüm. Yazıların orijinallerine de link koyacağım, böylece isteyen ingilizcesine de ulaşabilir.

orjinal yazı (ingilizce)

PLANLAMA ve TASARIMI FACEBOOK PROMOSYONLAR

Facebook bu hafta kendi Promosyonlar Yönergeleri bir değişiklik yaptı. Büyük bir haber; Facebook içinde tamamen bir promosyon çalışması için Facebook onay almak için bir gereklilik artık yoktur.

Iki büyük değişiklikler;

1) önceden yazılı Facebook onayına gerek yok Facebook’ta bir promosyon yönetmek için.

Bu markalar daha kolay yaşam sağlar. Blog Wildfire göre:

“Facebook’ta bir sekmede ama” tanitmaya yönetmek “o (toplama” Daha önce, sırayla Facebook içinde bir promosyon yönetmek için, ya da, bir Facebook temsilcisinden açık bir onay almak için başka bir ile iki parça da promosyon kaçmıştı ” başvuru veya kayıtların, çizim yapma kazanan girişleri yargılamak veya bildirmeden kazananlar) kapalı Facebook’un. Ama şimdi, alınması gerekmez promosyon (ve tüm süreci akışına boyunca varsayılan Facebook ortamı içinde kalacak, bu yüzden Facebook içinde senin promosyonlar katılan kullanıcılar tüm promosyon yönetmek için onay alması gerek yok ), veri göndermek için mikro için. Facebook tamamen çalıştırmak genellikle promosyonları daha iyi dönüşüm ve sadece Facebook içinde kamuoyuna ancak uygulanan bir mikro site üzerinden daha paylaşma oranlarının daha yüksek (newsfeeds ve arkadaşı aracılığıyla davet ediyor) (yüksek girdi fiyatları gibi), çünkü bu harika bir haber. ”

2) tanıtım desteği harcama en az medya gerek yok.

Bu da markalar için iyi bir haberdir. Bu pazarlama insanların promosyon kampanyası yönetmeliklerinin almak için artık daha kolay ve daha küçük boyutu planı yeteneği verir test promosyonlar odaklı / ..

Ancak tüm promosyonlar hala Facebook Tanıtım Rehberi ve promosyonların aşağıdaki türden izin hala değil tabi olduğunu unutmayın:

  • Profil fotoğraf düzenleme gerektiren Fotoğraf yarışmaları
  • giriş için durum güncellemeleri gönderme gerektiren Durumu güncellemek yarışmaları
  • Yarışma kayıtları bir kullanıcı bir hayran olmuştur kez

Bak AllFacebook makale:  Facebook Promosyonlar


Yorum yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldızlı olarak işaretli *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.