Esnek ekranlar yavaştan hayatımıza giriyor

Bugün bir şirkette “Mobil teknolojiler” teriminin yakında yok olacağını ve her “gadget” (araç) ın mobil olacağını konuşuyorduk. Laptoplarımızla handheldlerimizi (palm, blackberry veya telefon) ayıran şeyin yalnızca ekran boyutu olduğundan bahsettik. Aynı zamanda ekranların katlanabilir olduğu zaman bu ayrımın da tamamen kalkıcağından bahsettim.
Sağolsun Samsung gelişmeleri hızlandırıp 7 inc’lik ekranını da açıklamış. Aşağıda bu konuyla ilgili Techtree haberi var. Esnek (katlanabilir ve taşınabilir) ekranlar sitelerimizi küçük mobil araçlar için tasarlamadan bizi kurtaracağı gibi, şu anki mobil cihazlarda internete ulaşımda yaşadığımız bir çok sorunun da önüne geçecekler.
İnternet hızla ilerlemeye devam ediyor.

Kısa özet: Samsung Develops Flexible TFT LCD
Yazının tamamını Techtree de bulabilirsiniz.
Samsung Electronics has announced that it has developed the world’s largest, transmissive, TFT LCD, with reasonably high resolution to display digital television content.
Samsung’s latest TFT LCD is double the size of its 5-inch LCD display, which was announced earlier in January 2005. The new TFT LCD features a 7-inch, 640 x 480 (VGA-standard), flexible display, using pliable transparent plastic substrate unlike the rigid glass substrates in today’s conventional LCD panels.
… would find use … in new applications like wearable electronic display designs, etc.


Posted

in

by

Tags: