2005’in MehmetSubaşı Teşekkür Ödülleri

Birincilik Ödülü:Google
Hayatımıza kattığı birçok süper ve bedava servisin yanında, bu hafta da Google Analytics ile internetin iş dünyası ile entegrasyonuna büyük katkı sağlayan Google’a tüm servisleri ve çalışmaları dolayısıyla teşekkür ediyorum.
Google Analytics sayesinde artık tüm şirketler web sitelerinin istatistiklerini bedavaya ölçebilecekler. Ölçebilinen şeylerin de yönetilebileceğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bu servis aslında o kadar önemli ki ve bedava verilmesi web analiz konusunda kullanımı arttırarak, şirketlere öyle bir değer katacak ki… (Bu değeri ancak 2-3 sene sonra daha iyi anlayabileceğiz).

İkincilik Ödülü:
WordPress ve Drupal burada ödülü paylaşıyor. İnternette içerik yayınlama maliyetlerini düşüren ve teknik zorlukları ortadan kaldıran bu şirketler sayesinde artık internet kendi içinde yeni bir çağa ayak basıyor. Artık hepimiz birer yazarız, ve coloboration, fikir ve politika üretmek artık o kadar kolay ki. Politika alanında CivicSpace’e de bu bağlamda özel bir teşekkür gerekiyor. Açıkçası tüm Open Source community (açık kodcular) burada teşekkürü hakkediyor.

Üçüncülük Ödülü:
Pek yakında burada.
Bu yazıyı zaman buldukça ve aklıma fikir geldikçe geliştirmeyi düşünüyorum, bu arada tabi ki sizlerin fikirlerine de açığım.

Yorum yapın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldızlı olarak işaretli *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.